Startujemy z treningami przy Składowej

Kochani! Wspaniała nowina! Niedawno zapowiadaliśmy, że dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, pana Dariusza Tomaszewskiego będziemy mogli trenować w historycznym miejscu dla pięściarstwa, czyli w sali gimnastycznej przy ul. Składowej. Machina ruszyła! Startujemy!

W najbliższy piątek o godzinie 16.00 odbędziemy po raz pierwszy historyczny dla nas trening w nowym miejscu, które jest efektem naszej wspaniałej współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół nr 1, a także mocnych działań mających na celu jeszcze większą promocję pięściarstwa. Rozszerzamy działalność. Pięściarze wracają więc na salę Składową. To sentymentalna podróż w czasie zwłaszcza dla naszych trenerów, którzy jako zawodnicy Zagłębia Lubin w latach 80-tych walczyli o ligowe punkty właśnie w tym miejscu. Gościem honorowym ma być trener Mieczysław Massier.

Do waszej dyspozycji będzie potężna sala gimnastyczna, materace, salka na treningi indywidualne (tarczowanie itp.), szatnia, natrysk, toalety i oczywiście magazyn, w którym umieścimy nasz sprzęt pozyskany z prywatnych środków i dotacji spółek miejskich i Urzędu Miejskiego w Lubinie.

– Rozpoczynamy nowy rozdział w historii istnienia naszego stowarzyszenia. W swojej pięściarskiej rodzinie mamy dyrektorów Mariana Szagałę i Dariusza Tomaszewskiego, którzy znakomicie rozumieją rozwojowe potrzeby młodych ludzi. Chcą wraz z nami pomóc wam kontynuować wspaniałą sportową przygodę. Dalej trenujemy przy ulicy Szpakowej. Teraz dodatkowo przy ulicy Składowej. Boks w naszym mieście rozwija się z każdym dniem, a dzięki wam drogie pięściarki i pięściarze jest o tej dyscyplinie coraz głośniej. Również społeczeństwo ma wspaniały obraz tej ciężkiej, wymagającej i pełnej pokory dyscypliny olimpijskiej. Fakt, że jesteśmy teraz jeszcze w sali przy ulicy Składowej, to nasz wspólny rozwój i wielkie osiągnięcie już na początku tego roku – komentuje Mariusz Babicz, prezes SBL.

Dodaj komentarz