Maciej Chowaniec: Atmosfera bardzo ułatwia treningi

Maciej Chowaniec jest ambitnym młodym adeptem boksu z naszego Stowarzyszenia. Zawsze pełny zaangażowania i skupienia podczas nauki tej wyjątkowej sztuki walki. Nic więc dziwnego, że za taką postawę otrzymał wyróżnienie.

„Jeśli nie możesz lecieć – biegnij, jeśli nie możesz biec – czołgaj się, ale bez względu na wszystko, posuwaj się na przód”. Te słowa wypowiedziane przez Martina Luthera Kinga zostały zawarte na drewnianej tabliczce, którą otrzymał Maciej Chowaniec za swoją postawę na obozie sportowym. Mocno zaangażowany w zajęcia młody lubinianin wie co chce osiągnąć w sportowym życiu.

– Staram się dawać z siebie wszystko i właśnie pokazałem to na obozie. Chciałem uprawiać sztuki walki. Zobaczyłem w internecie, że są zajęcia w Stowarzyszeniu i wybrałem boks. Atmosfera bardzo ułatwia treningi, ponieważ jest się bardziej radosnym i ma się więcej energii – podkreśla Maciej Chowaniec.

Przed młodym adeptem pięściarstwa pierwsze wyzwania związane z rywalizacją w ringu. Maciej ma wielkie ambicje i wiąże przyszłość z naszym sportem. – Mam nadzieję, że będę w tym dobry i zostanę dobrym pięściarzem – puentuje wychowanek Stowarzyszenia „Boks” Lubin.