Pięściarski obóz Boks Lubin z olimpijczykami w tle

Od kilku lat Łukęcin jest miejscem, w którym Stowarzyszenie Boks Lubin czyni mocne przygotowania do sezonu. Międzynarodowe zgrupowanie każdego dnia obfituje w liczne sparingi, zajęcia ogólnorozwojowe, integracje, ale także spotkania z wyjątkowymi sportowcami. W tym roku byli to między innymi Włodzimierz Lubański czy mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 – Janusz Pyciak-Peciak.

Łukęcin Boxing Camp czyli tradycyjny międzynarodowy obóz przygotowawczy Stowarzyszenia Boks Lubin to sparingi, treningi techniki, footing, ogólnorozwojówka, historia sportu, spotkania z olimpijczykami, integracja i nabywanie doświadczenia we wspólnych zajęciach z takimi ekipami jak: Polonia Świdnica, Old School Boxing Legnica, Balans Wrocław, Kaczor Wałbrzych, Box Lwówek Śląski, Boks Głogów, Akademia Boksu AW&F z Lisiej Góry i oczywiście ze współorganizatorami wydarzenia – Box Gym Dreger, który odbywa się w ramach projektu Polsko-Niemieckiej współpracy Młodzieży (Deutsch-Polnisches Jugendwerk).

– Na treningach wszyscy zawodnicy rozumieli się bez dwóch zdań! Tylko pochwalić uczestników i dalej kontynuować taki projekt. Myślę, że na tym poziomie, na którym odbył się obóz przygotowawczy to więcej nic nie trzeba. Sam fakt odzewu rodziców był niesamowity – podkreśla Jan Dreger, szkoleniowiec Box Gym Dreger.

Trener Anna Drewniak daje koszulkę do podpisu legendzie polskiego futbolu – Włodzimierzowi Lubańskiemu

W obozie przygotowawczym Boks Lubin i Box Gym Dreger udział wzięło łącznie 50 zawodników i kadra trenerska. Podczas pobytu w Łukęcinie pięściarski i pięściarze poznali ikony polskiego sportu jak: złotego medalistę IO z 1972 roku Włodzimierza Lubańskiego, pięcioboistę Janusza Pyciak-Peciaka, lekkoatletkę Grażynę Rabsztyn mistrzynię Europy (do dziś jej rekord w biegu na 100m przez płotki z czasem 12,36 z 1980 roku jest nie pobity), Jacka Wszołę (złoty medalista IO z 1976 roku w skoku wzwyż) i Marka Kolbowicza (wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z IO w Pekinie).

Obóz od wielu lat jest mocnym przygotowaniem do sezonu, jak i integracji między zawodnikami. Dodatkowo, dzięki projektowi Polsko-Niemieckiej współpracy Młodzieży, może być to wydarzenie międzynarodowe. Co roku do Łukęcina z zaprzyjaźnionego klubu Box Gym Dreger przyjeżdżają inni zawodnicy, co tym samym wzbogaca doświadczenie wszystkich ekip i nawiązuje nowe znajomości polsko-niemieckie.

Fot. Boks Lubin