Wicemistrz Polski z Boks Lubin

W finałowej konfrontacji o tytuł mistrza Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Hubert Cieleń reprezentujący Stowarzyszenie Boks Lubin zmierzył się z pięściarzem z Koszalina.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży około 400 zawodniczek i zawodników w wieku 15 – 16 lat (kadetów) wraz z trenerami i opiekunami rywalizowało o najwyższe laury, a także miejsce w mistrzostwach Starego Kontynentu.

W Łomży w ringu stanęło po 16 chłopców w każdej z 13 kategorii wagowych i po 8 dziewcząt także w 13 kategoriach.

W kategorii wagowej 63 kg, wychowanek Stowarzyszenia Boks Lubin – Hubert Cieleń zmierzył się z Patrykiem Dudą z Fight Club Koszalin. Po niezwykle zaciętym pojedynku sędziowie orzekli rezultat 3:2 dla rywala lubinianina, choć już na monitorach sędziowskich, jedyny kadet z Dolnego Śląska wygrał dwie z trzech rund. Pomimo tego faktu tytuł wicemistrza Polski jest wspaniałym rezultatem dla Huberta, który z walki na walkę prezentuje coraz to pewniejszy i solidniejszy boks. Jest to bez wątpienia efekt jego zaangażowania i pokory, a także lekcji szermierki na pięści od swoich trenerów: Zbigniewa Siwaka, Zenona Świderskiego, Filipa Szarkowicza czy wskazówek od olimpijczyka Janusza Zarenkiewicza.

Najlepsi Biało-Czerwoni na przełomie września i października wystąpią w Mistrzostwach Europy Kadetów we włoskim Montesilvano.