Zdrowe żywienie podstawą pięściarskiej drogi

Dietetyk kliniczny Dominika Czubaszek to osoba, która ma wielką wiedzę na temat prawidłowej diety sportowca. Była szczypiornistka, która także gra w zespole Masters Zagłębia Lubin odwiedziła nas na treningu. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie i tryb życia sportowca.

Jako była zawodniczka, Dominika Czubaszek bardzo dobrze wie, jak ważna w życiu sportowca jest odpowiednia dieta, która ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój zawodniczki czy zawodnika. Dzięki prawidłowemu odżywianiu możemy zadbać o swoje zdrowie, podnieść odporność organizmu czy ogólną wydolność. Na parkiecie przy ul. Składowej 1, była piłkarka ręczna, a obecnie dietetyk kliniczny i sportowy przekazała nam cenną wiedzę. Spotkanie trwało ponad godzinę, ale po jego zakończeniu nasi zawodnicy w dalszym ciągu mieli mnóstwo pytań w tym zakresie.

Dziękujemy za wzbogacenie naszej wiedzy, współpracę, odwiedziny w klubie i cieszymy się, że w Lubinie jest osoba, która zna sport od podszewki, wychowała się przy nim i teraz może pomóc naszym zawodniczkom i zawodnikom w tak ważnym procesie, jakim jest dieta sportowca. Wiemy, że jako sportowiec, Dominika Czubaszek w pełni profesjonalnie podchodzi do tego co robi i dzięki jej wiedzy, wielu sportów i osób z różnych branż, może zadbać o swoje zdrowie!

Z wyrazami wdzięczności, Stowarzyszenie „Boks” Lubin