Zdrowia i pozytywności w Nowym Roku!

Drogie pięściarki i pięściarze, mija rok, który obfitował w wiele wydarzeń, gdzie w roli głównej wystąpili sportowcy z naszej drużyny, a także takie, gdzie byliśmy gośćmi, choć i również zaznaczyliśmy swoją obecność. To rok, w którym pandemia nieco krzyżowała plany turniejowe, ale ostatecznie udawało się zorganizować mistrzostwa Polski czy Dolnego Śląska. Podsumujmy nieco okrągły 2020 rok.

Otóż na początku musimy przypomnieć marzec 2020 roku, gdzie nasi pięściarze podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Boguszowie-Gorcach wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i brązowy medal. W finale tej wyjątkowej imprezy, Szymon Mazij w kategorii 66 kg zakończył pojedynek przed czasem w konfrontacji z Erykiem Podwalnym z Boks Kobierzyce. Jego brat Dominik, w wadze 60 kg okazał się lepszy od Michała Nielubiaka z Boxing Wałbrzych. Bracia zdobyli złote medale. Srebro na szyję założył, który w kategorii 52 kg przegrał z Mike’em Druzgą z zespołu Strzelin Boxing. Brązowy medal wywalczył Konrad Nanowski w wadze 60 kg, który o ten krążek pojedynkował się z Michałem Nielubiakiem.

Czerwiec 2020 roku to wyjątkowy czas dla Szymona Mazij. Nasz wychowanek zadebiutował na scenie w CK Muza, gdzie w raz ze swoim muzycznym zespołęm dał solidny koncert, a także mieliśmy okazję usłyszeć jego „solówkę” na gitarze.

W lipcu odbyło się wyjątkowe spotkanie byłych pięściarzy Zagłębia Lubin. Wszystko za sprawą wydania przez trenera Stanisława Gładysza książki pt. „Zapomniani”. Historie jego podopiecznych, a także Kazimierza Paździora czy Leszka Czerwińskiego są niezwykłą podróżą w czasie dla czytelnika. Nie wszyscy mogli poznać ich, jako zawodników, ale dzięki tej książce jest to możliwe. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu.

Wrzesień 2020 to wydarzenie, do którego doszło w naszym macierzystym obiekcie, a więc w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie. Akademia Trenerów i Instruktorów Sportu wraz z Polskim Związkiem Bokserskim prowadziła u nas szkolenie na stopień instruktora/trenera sportu w boksie. Kursy prowadził dr Dariusz Karpiński.

Listopad to Gala Boksu Zawodowego Queensberry Polska w Zamku Gniew. W narożniku Kamila Mroczkowskiego stanął Zbigniew Siwak. Kamil, przygotowywał się do walki między innymi pod okiem trenerów Zbyszka i Zenka. Swoją walkę w historycznym miejscu wygrał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

Grudzień to Mistrzostwa Polski w Sokółce, gdzie Hubert Cieleń stoczył trzy walki. Dwie wygrał i to we wspaniałym stylu i ostatecznie wrócił do nas z brązowym medalem. Pod koniec tego miesiąca władze miasta nagrodziły naszych pięściarzy za tegoroczne dokonania dyplomami i nagrodami finansowymi. To wielkie wyróżnienie, które jest mocnym zastrzykiem motywacyjnym dla naszych młodych sportowców. Za nami w grudniu także udana Sobota Bokserska w Gliwicach.

Były w 2020 roku też przykre wydarzenia. Pożegnaliśmy Wiesława Niemkiewicza czy Romana Bratkowskiego. Pamięć o nich nigdy nie zaginie.

W nadchodzącym 2021 roku życzymy Wam wszystkich sił i zdrowia, a także powrotu do ringu na arenie krajowej i międzynarodowej!