Hubert Cieleń wraca z mistrzostw kraju z medalem!

Długo trenował, aby móc zaprezentować swoje umiejętności w ringu podczas imprezy ogólnopolskiej. Wychowanek Stowarzyszenia Boks Lubin – Hubert Cieleń, godnie reprezentował swoje miasto i wraca do domu z brązowym medalem.

Solidnie trenował pod bacznym okiem trenerów Zbigniewa Siwaka i Zenona Świderskiego. Samozaparcie i determinacja to cechy, które charakteryzowały Huberta Cielenia od samego początku. Boks stał się ważnym etapem w jego młodym życiu. W końcu przyszedł czas na sprawdzian. Pełen pięściarskiej pokory udał się na Mistrzostwa Polski w Sokółce. W kategorii wagowej 60 kg, lubiński młodzik bardzo pewnie stąpał w ringu pokonując w dwóch walkach swoich rywali.

Screen z Sokolka TV

– Trener Mariusz Cieślak, który stał w narożniku dawał dobre rady, ale już przy samej walce przypominałem sobie rady moich trenerów z klubu. Jak wyjeżdżałem szkoleniowiec mówił jeszcze, żebym skupił się po prostu na przeciwniku. Tylko przy pierwszej walce był mały stres, ale to minęło – wspomina Hubert Cieleń.

W trzecim pojedynku Hubert uległ Natanowi Kierżek z klubu Sporty Walki Gostyń. Jego rywal wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów. Ostatecznie lubinianin zakończył rywalizację z brązowym medalem.

– Jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że na turnieju byli bardziej doświadczeni zawodnicy ode mnie, więc rywalizacja była na wysokim poziomie. Wracając do treningu w klubie to koledzy bardzo mnie wspierali. Choćby Konrad, jest leworęcznym zawodnikiem i drugą walkę też miałem z zawodnikiem tak walczącym. Gdybym nie miał tych walk w klubie z Konradem to nie wiem czy bym tak sobie z nim poradził. Chcę też podziękować pozostałym kolegom z klubu, trenerom i całej drużynie – mówi wychowanek Boks Lubin.

Warto podkreślić, że Hubert ma za sobą bardzo udany obóz przygotowawczy w Strzesze Akademickiej. Trenerzy Boks Lubin, którzy są byłymi pięściarzami Zagłębia Lubin, wzorem swoich treningów sprzed lat, pod okiem Mieczysława Massiera czy Pawła Grudzińskiego, także stosowali podobny program polegający głównie na footingu (trening biegowy), który budował kondycję i wytrzymałość.

W tym roku podopieczni Janusza Zarenkiewicza, Zenona Świderskiego i Zbigniewa Siwaka podczas Mistrzostw Dolnego Śląska wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i brązowy medal. Wcześniej, bo w 2016 roku klub także zdobywał medale Mistrzostw Dolnego Śląska, a pod koniec 2019 roku Jakub Rajczewski z Boks Lubin zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w Łomży. Widać progres w zespole, a kolejni zawodnicy udowadniają, że liczą się w ogólnokrajowej rywalizacji.