Ostatnie pożegnanie Wiesława Niemkiewicza

Pierwszy pięściarski mistrz Polski dla Zagłębia Lubin, wychowanek „Miedziowego” klubu, który pod okiem Kazimierza Paździora i innych trenerów rozwijał swój talent od 21 roku życia. Nieodżałowany zawodnik, który w DOZB był odpowiedzialny za wyszkolenie. Zawsze najważniejsze było dla niego, aby młodzi ludzie mogli swobodnie trenować boks.

Wiesław Niemkiewicz z prawej. (Zdjęcie z archiwum rodzinnego Fabiana Niemkiewicza)Znakomity pięściarz, który zdobywał medale mistrzostw Polski w wadze lekkośredniej i średniej, a także tryumfował w Turnieju im. Feliksa Stamma. Wiesław Niemkiewicz rozpoczął pięściarską przygodę w Lubinie w późnym wieku, bo mając 21 lat. Od razu jednak przejawiał predyspozycje na świetnego pięściarza. Szybko się uczył i reprezentując Zagłębie Lubin przechodził kolejne szczeble rozgrywek, aż do I ligi. Reprezentował kraj dziewięciokrotnie. Wystąpił dwa razy podczas mistrzostw Europy w 1977 i 1979 roku.

Ostatnie pożegnanie Wiesława Niemkiewicza odbędzie się 10 lipca o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Pieszycach. Po odprawieniu mszy, urna z prochami zostanie odprowadzona do grobu rodzinnego. Ostatnią wolą zmarłego było, by uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów, wsparli cele sportowo-charytatywne. Skarbonka będzie znajdowała się przed wejściem do kościoła lub można tego dokonać elektronicznie pod adresem: paypal.me./wniemkiewicz.