Szymon Mazij – co mu w duszy gra?

Podczas walki nieugięty i mocno stąpający po ringu. Szymon Mazij, którego przecież wszyscy znacie to między innymi mistrz Dolnego Śląska, a także srebrny medalista takiego międzynarodowego turnieju jak XIII Międzynarodowego Turnieju im. Wiesława Rudkowskiego w Świdnicy. Ale czy wiecie co mu w duszy gra? Otóż boks to nie jedyna dziedzina życia, w której realizuje się nasz zawodnik. Inną jest gra na gitarze z mocnym brzmieniem.

Od roku czasu Szymon Mazij rozwija jeszcze jedną pasję, jaką jest gra na gitarze. Za nim bardzo udany występ w CK Muza, gdzie przy publiczności wraz z kolegami z zespołu: Pawłem Burdą, Błażejem Ostaszewskim, Mateuszem Jędrkowiakiem i Maksymilianem Jędrasikiem, dali wspaniały popis wspólnej gry. Mieliśmy z trenerami Zarenkiewiczem i Siwakiem, a także naszymi zawodnikami, (bo mocno kibicowaliśmy Szymonowi z kinowych foteli), okazję także posłuchać, jak nasz zawodnik gra solo.

– Fajnie się gra razem i jest super atmosfera, a chodzimy do szkoły muzycznej ZG Muzyk na Ustroniu i tam się uczymy grać – podkreśla Szymon Mazij.

Pierwszy koncert ekipa Szymona miała w szkole muzycznej ZG Muzyk. Występ w CK Muza był więc drugim. Nauczycielem młodych gitarzystów jest Michał Serafin. – My, jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentu naszego złotego medalisty Dolnego Śląska i trzymamy kciuki za rozwijanie tej wspaniałej pasji – podkreśla Mariusz Babicz, prezes Stowarzyszenia Boks Lubin.

Materiał filmowy z tego wydarzenia:
Szymon Mazij – Pięściarz z muzyczną duszą