Nie żyje Wiesław Niemkiewicz

Dotarła do nas smutna informacja od Rafała Kwaśnego, iż jego wujek Wiesław Niemkiewicz po długiej walce z chorobą zmarł w Niemczech w wieku 68 lat. Jako pierwszy zdobył tytuł mistrza Polski seniorów dla pięściarskiego Zagłębia Lubin.

W 2017 roku wraz z innymi byłymi zawodnikami Zagłębia Lubin pojawił się na treningu pokazowym Stowarzyszenia Boks Lubin

Boks rozpoczął kiedy miał 21 lat. Do Lubina trafił 5 kwietnia 1972. – Przyszedłem na salę, aby poznać wielkiego mistrza, Kazimierza Paździora. Uścisnąłem jego dłoń. Mój Idol powiedział wtedy do mnie – Chcesz może trenować? Ja mówię, że właśnie przyszedłem się przyjrzeć i kto wie. Kazimierz Paździor puścił mi gruszkę i powiedział, abym w nią uderzył, lewym prostym. Wystrzeliłem więc tak, jak potrafiłem najlepiej a po południu byłem już na pierwszym treningu bokserskim – wtedy pod okiem innego szkoleniowca sekcji bokserskiej, Stanisława Gładysza – komentuje były pięściarz.

Wiesław Niemkiewicz był dwukrotnym mistrzem Polski (1976 r. – kategoria lekkośrednia) i (1978 – kategoria średnia) wicemistrz Polski (1979 – kategoria lekkośrednia). W 1976 r. wygrał w Pucharze Akropolu w Atenach i ” Złotą Łódkę”. Rok później powtórzył wynik w „Złotej Łódce”, gdzie uznano go za najlepszego boksera, zaś w 1978 r. tryumfował w turnieju im. Feliksa Stamma. Startował w 9 oficjalnych meczach pierwszej reprezentacji narodowej, wygrał 7 walk. W innych nieoficjalnych meczach w 1975 r. wygrał‚ ze Strassburgiem (NRD), w 1977 r. z Modicue i Parkerem (USA), w 1979 r. z Oswaldem (USA) – większość walk wygranych przed czasem.

W 2017 roku wraz z innymi byłymi zawodnikami Zagłębia Lubin pojawił się na treningu pokazowym Stowarzyszenia Boks Lubin w sali przy ul. Składowej na zaproszenie klubu. Wspierał swoją wiedzą młodych pięściarzy. W lipcu 2018 roku został wybrany na stanowisko wiceprezesa do spraw wyszkolenia przy Dolnośląskim Okręgowym Związku Bokserskim we Wrocławiu.

Wielki pięściarz i nasz przyjaciel zostanie pochowany w Dzierżoniowie, skąd pochodził. Wkrotce podamy szczegóły dotyczące pogrzebu.