Wyjątkowy pokaz w Radwanicach

Wakacje to wyjątkowy moment na jeszcze większą dbałość o aktywność fizyczną. Idąc tym tokiem, udaliśmy się do Radwanic na zaproszenie tamtejszego wójta gminy Pawła Piwko i radnego gminy, a także byłego pięściarza Zagłębia Lubin – Jana Różyckiego, aby zaprezentować pięściarstwo szerszej widowni.

Dni Gminy Radwanice przywiodły na wydarzenie liczne grono mieszkańców. Stowarzyszenie „Boks” Lubin reprezentowało Daniel Szymkowiak i Kuba Rajczewski, a sztab trenerski to Piotr Siwak i Zbigniew Siwak (nie są spokrewnieni). Widzowie mieli okazję oglądania ćwiczeń ogólnorozwojowych, ćwiczeń na skakance, walki z cieniem czy tarczowania.

Po skończeniu pokazu, radny Gminy Radwanice Jan Różycki, który niegdyś reprezentował pięściarskie Zagłębie Lubin, po 32-letnim rozbracie z boksem, udowodnił, że boks ma dalej we krwi i duszę sportowca. Zaprezentował mieszkańcom Gminy Radwanice swoje umiejętności wraz ze Stowarzyszeniem „Boks” Lubin.

– Panie Janku! To jest jak jazda na rowerze, tego się nie zapomina! – wtórował Janowi Różyckiemu jego kolega z drużyny – Zbigniew Siwak. Każdy z mieszkańców mógł spróbować swoich sił podczas tarczowania. Do treningu przystąpiło wiele osób, ale według opinii naszych trenerów, największym talentem okazał się Teodor Leitan! Pomimo swej niemocy ruchowej, zaprezentował wielki hart ducha, zaangażowanie i ogromny optymizm, który udzielił się wszystkim trenującym.

Żałujemy tylko, że Teodor mieszka tak daleko, bo z wielką chęcią widzielibyśmy tego młodego człowieka na każdych naszych zajęciach. Niejeden zawodowy sportowiec powinien uczyć się od niego zaangażowania i dokładności, a wszyscy, powinniśmy się uczyć optymizmu i pozytywnego myślenia!

Na koniec chcemy podkreślić mocne zaangażowanie wójta gminy Radwanice w promocję sportu, a przy tej okazji naszej dyscypliny i zdrowego trybu życia! To, z jakim przyjęciem spotkaliśmy się od pana Pawła Piwko, wywołało u nas bardzo pozytywne odczucia i wrażenie, jakbyśmy znali tę osobę już wiele lat. Otwartość, rozumienie potrzeb sportu i szczere rozmowy połączone z pomocą w rozwoju zainteresowań społeczeństwa, winny być wizytówką każdego włodarza.

Dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowym wydarzeniu. Równocześnie liczymy na dalszą współpracę, która według nas przyniesie konkretne owoce dla obu stron. Serdecznie pozdrawiamy też Jana Różyckiego, naszego przyjaciela, który jest radnym w tak wspaniałej gminie.

Fot. Archiwum Gminy Radwanice