Powołania zawodników „Boks” Lubin do kadry Dolnego Śląska

Szymon Mazij, Jakub Rajczewski i Michał Zasada to młodzi uzdolnieni pięściarze, którzy z miesiąca na miesiąc udowadniają, że uczą się bardzo szybko. Ich praca została nagrodzona.

Pięściarze Stowarzyszenia „Boks” Lubin zostali powołani na zgrupowanie kadry Dolnego Śląska. Należy podkreślić, iż młodzi adepci pięściarstwa nabierają doświadczenia na turniejach w całej Polsce. Pod koniec roku 2018 podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w Świdnicy, Szymon Mazij (rocznik 2004), w wadze do 60 kg stanął w ringu naprzeciw Dawida Skalnego z Dzierżoniowa. Warto podkreślić, że lubinianin zmierzył się z kadetem, a więc ze starszym od siebie pięściarzem. Szymon wygrał pojedynek. Warto podkreślić, iż zawodnik ten miesiąc później podczas mistrzostw Polski Młodzików w Grudziądzu stanął na podium, zdobywając brązowy medal.

Wracając do turnieju w Świdnicy to inny powołany do kadry reprezentant „Boks” Lubin, Jakub Rajczewski (rocznik 20015), podjął rywalizację z Jakubem Targielem z MOS-u Tychy. Po bardzo wyrównanej walce, lepszy okazał się rywal lubinianina. Jakub wykazał się jednak wielkim zaangażowaniem i niewiele brakowało do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Michał Zasada z rocznika 2005 (waga 41 kg), w Stowarzyszeniu jest niespełna 9 miesięcy. Zgrupowanie kadry Dolnego Śląska będzie dla niego debiutem, który na pewno zmotywuje go do dalszej pracy, która będzie miała przekład na walki w ringu.

Dodaj komentarz