Brązowy medal Szymona

Podczas mistrzostw Polski Młodzików w Grudziądzu, reprezentant Stowarzyszenia „Boks” Lubin Szymon Mazij stanął na podium, zdobywając brązowy medal.

Walczący w kategorii wagowej do 62 kg, Szymon Mazij pokonał w walce o brązowy medal pięściarza z Polkowic. W drodze do finału, zawodnik „Boks” Lubin przegrał z późniejszym mistrzem Polski młodzików ze Szczytna, Maciejem Mielczarczykiem. Dla lubinianina była do czwarta walka w początkującej karierze. Nastoletni zawodnik robi olbrzymie postępy. W zeszłym roku zaczął swoją przygodę z boksem.

– Pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Na początku przyznam zastanawiałem się jak to będzie wszystko wyglądało, czy będą trudności. Przyzwyczajenie przyszło samo i frajda z tego, co robię – komentował pierwsze treningi Szymon.

Szymon jest zdyscyplinowanym młodym zawodnikiem z ogromnym sapozaparciem w dążeniu do realizacji sportowych celów. Jego marzeniem jest tytuł mistrzowski i z miesiąca na miesiąc jest coraz bliższy realizacji tego marzenia. Podczas mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 62 kg wystąpiło łącznie 12 zawodników.