Wiadomość o śmierci medalisty mistrzostw Polski

Fotograf Jacek Szabla przekazał światu smutną nowinę. Otóż dowiedział się, iż medalista mistrzostw Polski z 1977 roku Ryszard Misiak, zmarł w samotności. Był osobą bezdomną. Podobny los spotkał niedawno Jerzego Wichłacza. Były bramkarz piłkarskiego Zagłębia Lubin, będąc osobą bezdomną zmarł w tragicznych okolicznościach.

Kiedyś świetni sportowcy, ale w życiu prywatnym nie zawsze mieli tak świetnie. Koleje losu sprawiły, że wielu z nich straciło pracę, zostało bezdomnymi, albo samotnymi osobami, zapomnianymi przez świat. Pięściarz Ryszard Misiak walczył w wadze półciężkiej i w 1977 roku został brązowym medalistą 48. Mistrzostw Polski tej kategorii. Pięściarz zmarł w listopadzie 2017 roku, ale dopiero teraz świat obiegła ta tragiczna informacja. Jako pierwszy napisał o tym fotograf Jacek Szabla. Poniżej jego wpis.

„Dzisiaj będąc na bielskiej starówce dowiedziałem się od bezdomnych, że jeden z ich bliskich odszedł. Ryszard Misiak brązowy medalista na Mistrzostwach Polski w 1977 r. w boksie. Skończyła się tułaczka bezdomnego MISTRZA. Nie wyczytamy o tym w prasie ani w innych mediach. Niegdyś stanął przed moim obiektywem”

Dodaj komentarz