Uczcijmy pamięć naszych rodaków

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17.00, działania wojenne rozpoczęło Podziemne Państwo Polskie. Światło dzienne ujrzało wspaniałych bohaterów walczących za swój kraj i stolicę z niemieckim najeźdźcą. Przystańmy o tej porze, pogrążmy się w zadumie, oddajmy cześć poległym i także tym, którzy przeżyli powstanie i doczekali wolnej Polski.

Pięściarze znani są z twardego charakteru, niezłomności i walki do samego końca. Przypomnijmy tutaj osobę Tadeusza Pietrzykowskiego, który pomimo wycieńczenia organizmu w obozie Auschwitz bił mocno niemieckich przedwojennych mistrzów. Okupant myślał, że dając Pietrzykowskiemu do ringu większych i cięższych przeciwników złamie Polaka. Nic z tego. Żadnej z walk nie przegrał! Dodatkowo był wspaniałym człowiekiem. Za wygraną walkę otrzymał chleb, którym oczywiście podzielił się ze współwięźniami.

Powstanie Warszawskie, o które w naszył głowach powinno być zapisane na stałe, aby przekazywać kolejnym pokoleniom do czego zdolni są Polacy, jak potrafią się zjednoczyć i nigdy do samego końca nie odpuszczają. Upamiętniajmy naszych przodków, ale także zachowujmy się w codziennym życiu godnie, aby nie splamić ich poświęcenia, tego jakimi byli ludźmi i o jakie wartości walczyli.

Dodaj komentarz