Międzynarodowy obóz w Łukęcinie

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i upragnione przez dzieci i młodzież wakacje. Dla pięściarzy to czas odpoczynku, ale również wytężonej pracy. Ta czeka nas na pewno w sierpniu podczas wyjątkowego obozu sportowego w województwie zachodniopomorskim.

Pięściarze z Anglii, Świdnicy i kick-boxerzy, a także nasza drużyna. W takiej licznej grupie odbędzie się obóz sportowy w ośrodku „Pionier” w Łukęcinie. Ze Stowarzyszenia „Boks” Lubin uda się ośmiu zawodników i dwóch trenerów. Podkreślmy, że obóz będzie trwał dziesięć dni i w tym czasie czekają nas wspaniałe treningi zarówno z zawodnikami z kraju, a także zagranicy.

– Wyjazd będzie na pewno bardzo owocny dla naszych podopiecznych zwłaszcza, że zmierzymy się z pięściarzami z Anglii, co pozwoli nam na poznanie boksu w wydaniu wyspiarskim. Do tej pory, co mocno podkreślę, mieliśmy okazję walczyć z włoskimi pięściarzami. Teraz nasze zawodniczki i zawodnicy będą prowadzić zajęcia z pięściarzami z Anglii, gdzie wiele osób twierdzi, iż boks ma się na bardzo wysokim poziomie. Dobrym przykładem mogą być pięściarze Dereck Chisora czy olimpijczyk Anthony Joshua, którzy przyciągają na angielskie trybuny tysiące fanów boksu. Wyspiarze zawsze stawiali na boks i tam rozwinął się błyskawicznie w dziewiętnastym wieku – podkreśla Mariusz Babicz, prezes Stowarzyszenia „Boks” Lubin.

Przy tej okazji raz jeszcze chcielibyśmy podziękować za wsparcie finansowe z konkursu ofert, Urzędowi Miejskiemu. Dzięki tej dotacji nasze zawodniczki i zawodnicy będą brali udział w wyjątkowym wydarzeniu.

 

Dodaj komentarz