Boks Lubin na charytatywnym turnieju

W najbliższy weekend w Zagórzu Śląskim odbędzie się wielki piknik bokserski. Prócz pięściarzy odbędą się walki dla kickboxerów, a także konkurencje w siłowaniu na rękę. W inicjatywie udział wezmą nasi zawodnicy. Turniej organizuje klub Polonia Świdnica.

Łukasz Kwaśnik i Jakub Rajczewski będą reprezentować nasze miasto w turnieju z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a także charytatywnie, aby wesprzeć chorego na czterokończynowe porażenie dziecięce Artura Klai ze Świdnicy, który powoli wraca do zdrowia.

W ostatnim czasie jego stan dzięki zebranym na leczenie finansom polepszył się i odzyskał on władze w nogach. Artur powoli stawia pierwsze kroki. Wszystko dzięki wielkiemu wsparciu Polonii Świdnica, która już po raz kolejny organizuje charytatywny turniej.

Widzowie będą mogli obejrzeć 10 walk bokserskich i 2 walki kickboxingu. Zostaną rozegrane zawody w siłowaniu na rękę, podnoszeniu ciężarków, a także biegi dla dzieci wraz z rodzicami. Całości dopełnią występy artystyczne i ludowa zabawa. Piknik odbędzie się 30 czerwca o godzinie 14.00 w Zagórzu Śląskim.

Łukasz Kwaśnik to doświadczony zawodnik, ale dla Jakuba będzie to pierwszy taki sprawdzian w jego krótkiej karierze. – Chcę jak najwięcej trenować i wszędzie. Moim marzeniem jest zostać mistrzem Polski, a kiedyś świata i mocno chcę przejść kiedyś na zawodowstwo – mówi Jakub Rajczewski, zawodnik Stowarzyszenia „Boks” Lubin.

Dodaj komentarz