Akademicki brąz Michała

W Katowicach odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Polski Akademickich Związków Sportowych w Boksie Olimpijskim kobiet i mężczyzn. Reprezentując swoją uczelnię, a także nasz klub Michał Wojtkiewicz, wywalczył na tych zawodach brązowy medal.

Łącznie w akademickich mistrzostwach wystąpiło 82 zawodników i zawodniczek reprezentujących 44 uczelnie. Wrocławski AWF reprezentował nasz zawodnik – Michał Wojtkiewicz. W narożniku mógł liczyć na wsparcie trenera Zenona Świderskiego. Michał walczył w kategorii 91 + kg. Nasz pięściarz pokonał na punkty Pawła Gruzia z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Niestety w drugim pojedynku przegrał i ostatecznie zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski.

– Było dużo pracy przed zawodami. Wytrzymałem presję. Pojechaliśmy na zawody, wygrałem swoją walkę. Przeciwnik był większy ode mnie i myślałem, że będzie bardziej wymagający. Od pierwszych sekund ruszyłem jednak na niego i zaczął się cofać. Kontrolowałem wszystko i pewnie wygrałem pojedynek – komentuje Michał Wojtkiewicz, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski.

Wyniki:
1. Wiśniewski Damian – PWSZ Konin
2. Lorek Kamil – Politechnika Opolska
3. Wojtkiewicz Michał – AWF Wrocław
4.Rup Jacek – Politechnika Częstochowa

Miejsca 5-7
Biedrzycki Artur – Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa
Gruź Paweł – Uniwersytet Rzeszowski
Szot Michał – AWF Katowice

Dodaj komentarz