Udany debiut wychowanka Boks Lubin  

Z racji problemów natury technicznej, niestety materiał dotyczący sukcesów naszych wychowanków został chwilowo usunięty. Pędzę jednak z uzupełnieniem tej potwornej luki. Przechodząc do rzeczy, to mamy za sobą kolejny debiut naszego reprezentanta. Po Michale Wojtkiewiczu w ringu po dłuższym przygotowaniu stanął Robert Szczepański. Pięściarz rywalizował w kategorii Juniorów do 18 roku życia. 

14642702_1292102297475446_1078824955_nUdaliśmy się na III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Lubań, gdzie gospodarzem był miejscowy zespół Bojan Boks. Wychowanek Stowarzyszenia „Boks” Lubin za przeciwnika miał sąsiada zza miedzy, Borysa Szatkowskiego z KS PKB Polkowice. Walka była przewidziana na 3 rundy po 3 minuty. Robert zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów 3:0. Był to pierwszy występ młodego zawodnika, który jest wychowankiem klubu mieszczącego się w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Szpakowej 1. Warto podkreślić, że przed Robertem w czerwcu tego roku, także debiutant „Boks” Lubin odniósł sukces. Podczas Mistrzostw Polski AZS w Katowicach, Michał Wojtkiewicz wrócił do Lubina z brązowym medalem.

„Pokora, wytrwałość, posłuch u trenerów i własna ciężka praca przynosi efekty. Czapki z głów dla Roberta i każdej i każdego z Was. Co dzień bowiem ambitnie trenujecie pod okiem Józefa Strzechowskiego, Zenona Świderskiego, Zbigniewa Siwaka, Dawida Oborskiego i korzystacie z wiedzy Naszego olimpijczyka Janusza Zarenkiewicza. Korzystajcie, bo wszystko to wiedza, której nie kupicie w kiosku czy markecie za rogiem. To długie lata ciężkiej pracy, wyrzeczeń i realizacji swoich marzeń związanych z pięściarstwem. Ze sportowym pozdrowieniem Mariusz Babicz, prezes Stowarzyszenia „Boks” Lubin”.

img_8712-500x766

 

Dodaj komentarz