Trening z Mieczysławem Massierem już dziś!

– Głowa! Przede wszystkim mecze odbywają się w twojej głowie – zawsze powtarza Mieczysław Massier, jeden z najwybitniejszych trenerów, którzy szkolili pięściarzy w Zagłębiu Lubin. Teraz, wy macie szansę uczyć się od legendy. Po raz kolejny urodzony w Żarach zawodnik i trener, pojawi się w Zespole Szkół Nr 2, aby przekazać młodym adeptom swoją praktyczną wiedzę.

Olimpijczyk Janusz Zarenkiewicz w rozmowie z Mieczysławem Massierem (z prawej)

Do szkoły podstawowej w Żarach uczęszczał razem z Tadeuszem Ślusarskim, późniejszym mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z Toronto ’74 i wicemistrzem z Olimpiady Moskwa ’80, a także Januszem Rewińskim, popularnym satyrykiem i aktorem. Mieczysław Massier, to wyjątkowa postać w świecie polskiego boksu. Właśnie w Żarach w tamtejszym Włókniarzu, rozpoczął swoją przygodę z tą wyjątkową dyscypliną sportu.

Już nie raz mieliście okazję poznać wyżej wspomnianego trenera. Teraz ponownie będzie ku temu okazja, a jeśli zbierzecie się na rozmowę o historii, to sądzę, że bardzo chętnie z Wami porozmawia. Na dzisiejszym treningu i godzinie 16.00 w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Szpakowej 1, trener Massier będzie uczył Was techniki. Skorzystajcie z tej lekcji i zapamiętajcie na zawsze.

 

Dodaj komentarz