„Łobuz” na gali w Moszczenicy

Jako goście honorowi, Paweł Skrzecz, Henryk Petrich czy Roman Rożek, a przed nimi na ringu w emocjonujących walkach udział wzięli medaliści mistrzostw Polski z całego kraju. Gala Boksu w Moszczenicy była wyjątkowymwydarzeniem. Udział w niej wziął reprezentant Lubina trenujący w naszym Zespole Szkół nr 2, Błażek Bochenek.

Areną walki dla młodych pięściarzy była Hala Sportowa im. Romana Kaźmierczaka. Lubinianie ze Stowarzyszenia „Boks” udali się do Moszczenicy na zaproszenie Jana Gabary, organizatora gali.

Na ringu zmierzyli się medaliści Mistrzostw Polski z najlepszych klubów z Łodzi: M.U.K.S. Widzew Łódź, U.K.S. Włókiennik Łódź, Łódzkiej Akademii Sportu, a także m.in. pięściarze z klubów Tom Center Piotrków Trybunalski, L.K.S. Piast Sieradz, R.K.S. Nokaut Radomsko.

Na ringu w Moszczenicy wystąpił złoty medalista XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Błażej Bochenek. Trenujący obecnie w Stowarzyszeniu „Boks” Lubin pięściarz, stoczył walkę w kategorii wagowej do 56 kg z Andrzejem Hotem z Widzewa Łódź. Mieszkający w Osieku pięściarz, pokonał rywala na punkty 3:0.

– Cieszę się niezmiernie z tego wyniku. Dodatkowo mogłem pokazać się przed tak znakomitymi pięściarzami jak pan Skrzecz czy Rożek. To ważny moment w mojej karierze – przyznaje popularny „Łobuz”.

Honorowymi gośćmi na gali byli Paweł Skrzecz, wicemistrz olimpijski w boksie Moskwa 1980, Henryk Petrich, brązowy medalista olimpijski z Seulu w 1988 roku, Roman Rożek, medalista Mistrzostw Europy w boksie, olimpijczyk z Monachium z 1972, Leszek Borkowski, 5-krotny Mistrz Polski, olimpijczyk z Montrealu z 1976, Zdzisław Maciejewski i Jan Wnęk, medaliści Mistrzostw Polski z Okręgu Łódzkiego.

Ogromne podziękowania pragniemy przesłać naszemu partnerowi MPWiK, bez którego wsparcia młody mieszkaniec Osieka nie mógłby udać się na przesławną galę. Czapki z głów dla naszych sponsorów!