Zapraszamy w nasze szeregi!

Uczą jak walczyć w ringu, ale także jak w nim myśleć, bo jak zawsze powtarza Paweł Grudziński były trener pięściarskiego Zagłębia Lubin, wszystko zaczyna się w głowie. Przekazują swoim podopiecznym również bardzo ważną wiedzę na temat ikon sportu, w którym Jerzy Kulej dwukrotnie zdobył złoto podczas igrzysk olimpijskich. Stowarzyszenie „Boks” Lubin ogłasza nabór w swoje szeregi. Do sekcji mogą wstąpić młodzi ludzie od 8 roku życia.

Dla najmłodszych adeptów pięściarstwa, stowarzyszenie prowadzi zajęcia z technik bokserskich, a także ogólnej poprawy sprawności ruchowej. Ćwiczenia na sali czy w plenerze. Starsi mogą wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich, to nauka pięściarstwa dla własnej satysfakcji i sprawności fizycznej. Druga droga, to amatorski boks. Regularność ćwiczeń, samodyscyplina i indywidualny tok przygotowań z trenerami. Jak to mówią, każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, że nawet jeśli mamy 30, 40 czy 50 lat, drzwi stowarzyszenia stoją dla nas otworem.

– Jest wiele osób, które twierdzi, że boks, to tylko bijatyka na ringu. Otóż jest w tym coś więcej. To szermierka na pięści, to ciosy celne i parowanie uderzeń, to przede wszystkim myślenie, bo bez tego zawodnik od razu może wejść na ring z białym ręcznikiem. Wielu ludzi dziękuje tej dyscyplinie, bo sprowadziła ich na dobrą drogę – komentuje Zenon Świderski, trener Stowarzyszenia „Boks” Lubin.

Sekcja zaprasza w swoje szeregi w każdy wtorek, czwartek i piątek od godziny 15.00 do 17.00. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Szpakowej 1.

Dodaj komentarz