Stowarzyszenie w Siedlcach

Dziś, odwiedziliśmy wyjątkowe osoby. Były to dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza. Młodzi ludzie nie tylko przyglądali się typowym ćwiczeniom jakie wykonują na co dzień nasi sportowcy. Podopieczni siedleckiej placówki także założyli rękawice, bądź wykonywali rekordowe ilości skoków na skakance.

 Dzięki uprzejmości dyrektor Krystyny Szarowskiej, członkowie Stowarzyszenia „Boks” Lubin spotkali się z dziećmi i wspólnie w sportowy sposób spędzili poranne zajęcia.
Na początku pytaliśmy latorośle jakie znają dyscypliny sportowe. Ucieszył nas niezmiernie fakt, że młodzi ludzie obok piłki nożnej czy siatkówki wymieniali także BOKS!

Na początku była gimnastyka. Po chwili na skakance ćwiczenia wykonywał wychowanek siedleckiej szkoły, a obecnie trenujący w stowarzyszeniu, Mateusz Koprianiuk (brązowy medalista Mistrzostw Dolnego Śląska). Pod okiem młodego trenera Dawida Oborskiego, tarczowanie i walkę z cieniem prezentowały nasze Panie, Iwona Berbeś i Katarzyna Pletenik. Później zawodnicy zaprosili dzieci do wspólnego treningu. Młodzi ludzie bardzo dobrze radzili sobie na skakance. Spora część podopiecznych siedleckiej placówki zapoznała się także z ćwiczeniami na tarczy. W dużym stopniu znakomicie w postawie pięściarskiej prezentowały się dziewczęta.

– Chcieliśmy przekazać dzieciom namiastkę wiedzy na temat boksu. Podkreślić, że nie jest to po prostu bezsensowna bijatyka, tylko coś więcej, a same ćwiczenia do łatwych nie należą. Dzieci ochoczo wzięły udział w prezentacji i po uśmiechniętych minach było widać, że są bardzo zadowolone – komentuje Dawid Oborsk, trener.

Na koniec pozowaliśmy do wspólnych zdjęć z dziećmi i ich pedagogami. Zapraszaliśmy również do wspólnych zajęć w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie przy ul. Szpakowej.

PRAGNIEMY GORĄCO PODZIĘKOWAĆ DYRETOR KRYSTYNIE SZAROWSKIEJ ZA MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA POKAZU DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃSÓW SIEDLEC. DZIECI Z TAMTEJSZEJ PLACÓWKI, TO BARDZO USPORTOWIONA I ŚWIADOMA GRUPA! GRATULUJEMY WIĘC TYM MŁODYM LUDZIOM, ICH RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PANI DYREKTOR.

Dodaj komentarz