Stowarzyszenie w Księginicach

Miniony weekend był dla nas bardzo wyjątkowy. Otóż dzięki uprzejmości Mieczysława Lodzińskiego i Krystyny Szarowskiej, mieliśmy okazję zaprezentować techniki pięściarskie podczas VI Integracyjnego Festynu Międzypokoleniowiego. Było dużo zabawy i konkursów.

Na betonowym boisku mieszkańcy Gminu Lubin mogli oglądać w akcji trenującą na deskach Zespołu Szkół nr 2  Iwonę, a także panów – Patryka, Błażeja i Damiana. Trenerzy Józef, Dawid i Zbyszek kontrolowali przebieg pokazu, a w nim między innymi walki z cieniem, markowanie ciosu, skok na skakance czy w końcu tarczowanie. W tym przedostatnim ćwiczeniu zaprosiliśmy mieszkańców Gminy do wspólnej rywalizacji. Do konkursu zgłosiły się trzy panie. Jedna z nich wykonała bez przerwy prawie 30 podskoków i wygrała symboliczny worek i rękawice do boksu. – Przede wszystkim miała to być fantastyczna zabawa. Taka właśnie była. Chcieliśmy przybliżyć tajniki pięściarstwa choć w małym stopniu i zaprosić również osoby z poza Lubina w nasze szeregi – komentuje prezes Stowarzyszenia.

W naszych szeregach znajdują się zawodnicy z okolicznych miejscowości. Dzięki takim akcjom liczymy na to, że będzie tych osób więcej. Serdecznie dziękujemy przy tej okazji dyrektor szkoły w Siedlcach Krystynie Szarowskiej, jak i prezesowi Iskry Księginice Mieczysławowi Lodzińskiemu. Podziękowania ślemy także Gminie Lubin – komentuje rzecznik Stowarzyszenia „Boks” Lubin.

Już oficjalnie możemy Wam rzec, że podobną akcję zorganizujemy w Siedlcach w tamtejszej szkole. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z panią dyrektor, której ten pomysł bardzo się podoba.

Poniżej inne relacje z festynu. 

Strona Urzędu Gminy Lubin

Oficjalny portal Miasta Lubina

Portal RegionFan

Dodaj komentarz