Czasy się zmieniają, oni nie

IMG_7001W pałacu Radomiłów, którego wzniesionego w stylu późnego neobaroku, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Zjazd byłych trenerów i zawodników pięściarskiego Zagłębia Lubin. Osoby te były związane z miejscowym klubem głównie z lat, kiedy to trenerem był Kazimierz Paździor.

 

IMG_6969Mieczysław Massier, Czesław Dymek, Stanisław Drozd, Wiesław Niemkiewicz, Marian Wardęga, Wiesław Wawrzyniak, Stanisław Ostrowski, Piotr Siwak, Janusz Zarenkiewicz, Bronisław Suchecki, Władysław Siwak, Józef Strzechowski czy Marek Węgierski. Wielu znakomitych pięściarzy pojawiło się na wyjątkowym spotkaniu.

Kiedy wszyscy zebrali się przy jednym stole, wspomniano zmarłych zawodników i trenerów takich jak: Kazimierz Paździor, Stefan Buczkowski, Marian Listewnik, Ryszard Kruk, Piotr Kunicki, Leszek Hałun, Zdzisław Malinowski, Witold Wirnicki, Bolesław Nowik, Tadeusz Skowroński, Franciszek Brzezicha. Ich pamięć uczczono minuta ciszy, a następnie modlitwą.

IMG_6924Rozmów nie było końca. Niektórzy tak jak Kazimierz Folta, nie widzieli kolegów trzydzieści kilka lat. – Byłem w klubie osiem lat jako zawodnik. Przyszedłem do tego klubu jako dwudziestokilkuletni mężczyzna, który o boksie nie miał zielonego pojęcia. Po pierwszym półroczu wystawili mnie na mistrzostwa okręgu. Zdobyłem wicemistrzostwo. Pamiętam, że Ryszard Cal zdobył tytuł mistrzowski, no ale był bardzo doświadczonym pięściarzem. Później było różnie. Ryszard kończył karierę, a ja już na sparingach byłem coraz lepszy. Na pierwszych mistrzostwach Polski w Łodzi wywalczyłem srebro. Swoich kolegów nie widziałem trzydzieści kilka lat. Niektórych nie poznałem, ale mnie za to wszyscy nie mieli problemu z rozpoznaniem mojej osoby.

Link do fotogalerii ze spotkania TUTAJ

Dodaj komentarz