Błażej Bochenek w gronie wyróżnionych!

fot: ug.lubin.pl

fot: ug.lubin.pl

W ramach 37. już edycji programu stypendialnego wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan przyznał 46 stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz 12 stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe i jedno stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne. Uroczysta gala odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Oborze.

– Choć działacie na różnych płaszczyznach – macie wiele wspólnych cech: robicie to z sercem, pełnym oddaniem, zaangażowaniem, poświęcając swój wolny czas, umiejętności i energię – choć mam czasem wrażenie, że tej energii tkwią w was niespożyte pokłady. Bardzo Wam dziś za to wszystko dziękuję – powiedział podczas gali Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Osoby, którym zostały przyznane jednorazowe stypendia uzyskały bardzo wysokie wyniki w nauce. Kryteria jakie musiały spełniać osoby ubiegające się o stypendium określone są w uchwale Rady Gminy z dnia 31 stycznia 2002r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów dla uczniów i studentów. Wśród stypendystów znalazło się: 10 uczniów gimnazjów, 11 uczniów szkoły średniej, 10 studentów studiów magisterskich i 15 studentów studiów licencjackich/inżynierskich oraz 12 osób uhonorowanych zostało stypendiami za szczególne osiągnięcia sportowe i 1 osoba za szczególne uzdolnienia artystyczne. Razem przyznano 59 stypendiów.

Program stypendialny funkcjonuje w Gminie Lubin od 1996 r. Stypendia przyznawane są dwa razy w roku. Wysokość stypendium za wyniki w nauce uzależniona jest od poziomu kształcenia i wynosiła w tym semestrze odpowiednio od 650 zł do 330 zł. Magistrowie otrzymali podczas tej edycji stypendium w wysokości 650 zł, studenci studiów pierwszego stopnia tj. licencjaci/inżynierowie w wysokości 550 zł, uczniowie szkół średnich 450 zł, gimnazjaliści 330 zł. Natomiast wysokość stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe i artystyczne różnicowana jest od ilości i szczebla osiągnięć i waha się od 600 zł do 200 zł.

W tym semestrze stypendia sportowe otrzymali:

Paulina Ostrowska – łucznictwo;
Klaudia Hartlieb – pływanie;
Patrycja Lutek – łyżwiarstwo szybkie;
Olga Lewandowska – piłka ręczna;
Ewelina Olszewska – lekkoatletyka;
Monika Kotwas – pływanie;
Natalia Rogacka – szachy;
Aleksander Kudyba – łyżwiarstwo szybkie;
Martyna Honczaryk – lekkoatletyka;
Błażej Bochenek – boks;
Jakub Źrebiec – goaball;
Michał Grzyb – łyżwiarstwo szybkie;

Pełny artykuł i fotograleria dostępne są pod adresem: www.ug.lubin.pl

Błażejowi Bochenkowi, członkowi Naszego Stowarzyszenia, składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!  – Zarząd  STOWARZYSZENIA BOKS LUBIN

źródło i fot: ug.lubin.pl

Dodaj komentarz