Stawiamy sobie wysokie cele

bladekWertując lekturę „Międzyzakładowy Klub Sportowy „Zagłębie” Lubin sekcja bokserska”,   otrzymaną od Marka Węgierskiego, związanego z boksem już 40 lat, wpadłem na dłuższą wypowiedź ówczesnego wiceprezesa pięściarskiego klubu – mgr inż. Wiktora Błądka, na temat dokonań z końca lat osiemdziesiątych. Myślę, że warto, abyście się z nią zapoznali. Przedstawiam tylko wybrane fragmenty.

„Miniony rok był bardzo pomyślny dla sekcji bokserskiej MKS Zagłębie Lubin. Po raz pierwszy w historii naszego klubu byliśmy reprezentowani na Igrzyskach Olimpijskich i to przez zawodnika sekcji bokserskiej. Janusz Zarenkiewicz nie zawiódł naszych oczekiwań i zdobył brązowy medal w wadze superciężkiej – pierwszy w historii polskiego pięściarstwa w tej kategorii. Drużyna naszego klubu wywalczyła pierwsze miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski II ligi i wywalczyła upragniony awans. (…) Teraz wystartowaliśmy do nowego sezonu; jest to trzeci awans do grona najlepszych zespołów w kraju, który zbiegł się z 20-leciem działalności sekcji bokserskiej w MKS „Zagłębie”. Mamy ambitne zamieszenia nie tylko utrzymania się w I lidze, ale awansu do ścisłej czołówki krajowej. Uważam, że w klubie został tworzony odpowiedni klimat dla boksu, a opiekunem sekcji jest najnowocześniejszy i największy zakład Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi – Zakłady Górnicze „Rudna”. (…) Chcielibyśmy, żeby obecny sezon był nie gorszy od poprzedniego. Wierzymy, że wytężona praca na treningach musi przynieść efekty. Życzymy zatem naszym zawodnikom i trenerom jak najlepszych wyników, a naszym licznym kibicom dużo emocji i niezapomnianych wrażeń.”

Słowa na pewno pokrzepiające samych zawodników, trenerów i działaczy. Podstawa dobrze prosperującego klubu, to ludzie, którzy kochają i rozumieją sport. Tak jak również podkreślał wiceprezes Wiktor Błądek – w drużynie musi być odpowiedni klimat!

Materiał zredagował Mariusz Babicz z opracowań Wojciecha Gorczycy w tytule „Międzyzakładowy Klub Sportowy „Zagłębie” Lubin