Boks w konkursie literackim

www.lubin.pl

www.lubin.pl

Franciszek Hawrysz to chodząca legenda lubińskiego sportu. To za jego sprawą w latach 60-tych powstał Międzyszkolny Klub Sportowy „Cuprum”. Poruszył mechanizm, dzięki któremu dziś mamy prężnie działający klub szczypiorniaka. Właśnie ten pan, w tym roku wpadł na pomysł wyjątkowego konkursu. Mianowicie, chce poruszyć głowy mieszkańców naszego miasta, aby ci wykazali się kunsztem literackim w kontekście sportu Zagłębia Miedziowego na przestrzeni 70 lat. Inicjatywa cudowna, zwłaszcza że wielu z nas pamięta wspaniałe czasy dla wielu dyscyplin sportowych, takich jak przykładowo tenis stołowy, piłka nożna, a także oczywiście boks! Możemy więc puścić wodzę fantazji i jeśli uznamy, że wydarzenia sportowe miały wpływ na nasze społeczeństwo, przelać cudowne myśli na papier.

20 lat. Tyle istnieje Lubiński Klub Olimpijczyka. Właśnie w tym roku obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji ma dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego pewną propozycję. Mianowicie konkurs pod hasłem „Sport w moim życiu”, w którym będzie trzeba wykazać się talentem literackim.

Inicjatywa ma na celu przypomnienie społeczności Zagłębia Miedziowego o obchodach jubileuszu 70-letniej działalności sportowej w całym okręgu. Jak przyznaje organizator, konkurs jest okazją do wykazania, jaką rolę sport odegrał w życiu naszego społeczeństwa.

– Przez sport rozumie się zespół dyscyplin, w których poszczególni sportowcy osiągnęli wyżyny i tym samym stali się członkami reprezentacji narodowej biorąc udział w olimpiadach letnich lub zimowych. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w wyżej wspomnianym konkursie, poprzez nadesłanie prac pisemnych – komentuje Franciszek Hawrysz, prezes Lubińskiego Klubu Olimpijczyka.

Dla autorów najlepszych prac, przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone w czerwcu tego roku. Teksty należy składać do 30 kwietnia na adres: Lubiński Klub Olimpijczyka, 59-300 Lubin, ul. A. Fredry 38a.

Źródło: www.lubin.pl