Zbigniew Siwak

olaZbigniew Siwak

Rodowity lubinianin, wychowanek pięściarskiego Zagłębia Lubin. Urodzony w 1964 roku w Lubinie pięściarz, a obecnie trener. Reprezentował barwy Zagłębia Lubin, drużyny której jednym z pierwszych trenerów był mistrz olimpijski, Kazimierz Paździor. Wychowanek Pawła Grudzińskiego i Mieczysława Massiera.

Zbigniew Siwak od wielu lat jest znakomitym trenerem i pedagogiem młodych ludzi. Spod jego ręki wyszedł niejeden mistrz i mistrzyni. Świetnym przykładem może być Martina Pietrolungo. Włoszka, dzięki treningom ze Zbigniewem Siwakiem, została mistrzynią swojego kraju. Zbigniew Siwak jest nie tylko szkoleniowcem w Polsce, ale i za granicą, gdzie jest ceniony przez trenerów z całych Włoszech.

– Zbigniew Siwak uczestniczy z nami we wszystkich zajęciach i pomaga nam przygotowywać dziewczyny do meczu. Jest też naszym tłumaczem, bo był tu kilka lat trenerem we włoskim klubie i posiada włoską licencję. Nie mamy więc problemów w porozumiewaniu się – mogę wymyślać dosłownie wszystko na zajęciach techniki w parach z Włoszkami, co bardzo ułatwia nam pracę. Pan Zbigniew jest do dyspozycji dziewczyn o każdej porze, za co jestem mu bardzo wdzięczny, tym bardziej, że wyjechał z nami na obóz jako wolontariusz i czynnie uczestniczy w zajęciach kadry – przyznał w 2013 roku, Paweł Pasiak szkoleniowiec kadry Polski kobiet, która brała udział w meczu międzynarodowym z Włoszkami.

 

Dodaj komentarz