SBL na konferencji FEN

IMG_9762Patrycja Krawczyk, Paweł Kordylewicz i Maciej Kruszewski, to lubinianie, którzy 10 stycznia 2015 roku wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu na hali RCS. Chodzi mianowicie o Fight Exclusive Night, na której zobaczymy pojedynki w formule MMA i K1. Dziś odbyła się konferencja poświęcona temu wydarzeniu. Na spotkaniu pojawiło się także nasze stowarzyszenie! Poniżej krótka relacja.

Na starcie głos zabrali Paweł Jóźwiak prezes FEN, Rafał Sawicki wiceprezes FEN oraz Piotr Midziak prezes RCS. – Cieszymy się, że państwo z federacji zgłosili się do nas już tak naprawdę kilka miesięcy temu. Do tej pory tego typu wydarzenia nie mieliśmy. Była koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, koncerty kabaretowe, ale jeśli chodzi o galę sztuk walki, to debiut. Mamy nadzieję, że współpraca się ułoży, to na stałe zagości w Lubinie – przyznaje szef RCS.

Organizatorzy oficjalnie ogłosili już cztery konfrontacje. Pierwszy pojedynek, to formuła MMA w kategorii do 77 kg, to Damian Komisarski vs Paweł Kordylewicz. Drugi, to także ta sama formuła i kategoria wagowa. W pojedynku zmierzą się Michał Michalski vs Adam Niedźwiedź. Trzecia walka, jaka została podana do oficjalnej wiadomości, to formuła MMA w kategorii do 93 kg, której zmierzą się Marcin Zontek i Maciej Browarski. Czwarta walka, to formuła K1 do 77 kg, pomiędzy Pawłem Biszczakiem a Janu Cruizem. – Myślę, że ta gala, przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania sportami walki na naszym terenie. Trzeba pokazać, że to ciężki sport, a nie tylko bijatyka. Eventy jak te, to właśnie świetna sprawa – komentuje Bartosz Muszyński z KS Armii Polkowice.

Zawodniczki i zawodnicy zaprezentowani podczas konferencji prasowej FEN:

Patrycja Krawczyk (Legion Głogów)

Maciej Kruszewski (Streffa Fight Team)

Paweł Kordylewicz (Streffa Fight Team)

Damian Komisarski (Lutadores Wrocław)

Adam Niedźwiedź (Natal Gold Team)

Michał Michalski (Rio Grappling Wrocław)

Maciej Kowalski (Spartan Chorzów)

Marcin Zontek (Akademia Sztuk Walki Pawła Krażewskiego)

Jakub Kozera (Gwardia Zielona Góra)

Bartosz Muszyński (KS Armia Polkowice)

Paweł Biszczak (Prych Team Legnica)

Janu Cruiz (Boi Team Wrocław)

Jeśli ta impreza znajdzie poparcie wśród mieszkańców naszego regionu, to jak zapowiedzieli organizatorzy, na stałe wpisze się w grafik sportowy LUBINA!!!